Covid-19 Küresel Salgını Sürecindeki Faaliyetlerimiz

Sağlık Hizmet Sunumu

Tıp Fakültesi

 1. Üniversite hastanemiz Pandemi hastanesi olup Covid-19 tanılı vakalar kabul edilmektedir. Bu neden ile, gebeler ve doğum yapacak hastalar için doğumhanemizde özel bir bölüm oluşturulmuştur. Tüm gebelerimiz aralıksız olarak kabul edilmektedir.
 2. Covid -19 salgını başlamasından itibaren dünyadaki literatürler ve ülkemizdeki derneklerin yayınları taranarak halkı bilgilendirici yazı yazılarak Posta gazetesinde 01.05.2020 tarihinde ‘’Gebelikte corona virüsten korunma önlemleri nelerdir?’’ başlığı altında yayınlanmıştır.
 3. Instagram sosyal medya platformunda halkı bilgilendirmek amacı ile canlı yayınlar yapılmıştır.
  • 04.2020 tarihinde Doktor Öğretim Üyesi Burak Özköse ile Tüp bebek Konusunda
  • 04.2020 tarihinde Uzman Embriyolog Bülent Emre Bilgiç ile Embriyolog gözü ile tüp bebek süreci
  • 04.2020 tarihinde Prof. Dr. Behiye Pınar Göksedef ile Corona sürecinde Kadın Kanserlerine Yaklaşım ve Yönetimi
  • 04.2020 tarihinde Prof. Dr. Mert Göl ile birlikte Jinekolojik Hastalıklar ve Kanserlerde COVİD-19 ortamında ameliyatlar kime ve nasıl yapılmalı?
  • 04.2020 tarihinde gazeteci – yazar Melda Tuncel ile Corona Süresince Gebelik
  • 04.2020 tarihinde riskli gebelik uzmanı (perinatolog) Doç. Dr. Ali Ekiz ile COVİD-19 süresince Yüksek Riskli Gebeliklerin Yönetimi
  • 04.2020 tarihinde diyetisyen Aybüke Yılmaz ile Ramazanda sağlıklı belenme tüyoları
  • 04.2020 tarihinde Prof.Dr. Erkut Attar ile Corona süresince tüp bebek tedavilerine ne zaman başlanmalı?
  • Konularında halkın ve hastalarımızın aktif katılarak sorular da sorabildiği instagram sosyal medya platformunda canlı yayınlar yaparak halkın bu süreçte bilgilenmesi ve efektif bilgiye ulaşabilmesi sağlanmıştır ve halen devam edilmektedir.
 4. Hastalarımıza ve gebelerimize bu süreçte 7/24 online iletişim sağlanarak hastaneye gelmeden sorunlarına çözüm bulunmaya çalışılmaktadır.
 5. İYYÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri A. D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Torun’un “ Covid – 19 Enfeksiyonu’nun Ruhsal Etkileri ” konulu görsel sunumu bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır.

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesinde Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan ‘’COVID 19 Diş Hekimliği Uygulamalarında Acil ve Zorunlu Hizmetleri’’ tebliği çerçevesinde 16 Mart -30 Nisan 2020 tarihleri arasında toplam 524 acil ve zorunlu tedavi ihtiyacı bulunan vakanın muayene ve tedavisi yapılmıştır.